Dr Jovana Stojković
570 subscribers
63 photos
1 video
54 links
Zvaničan kanal
Download Telegram
Једна од најтеже објашњивих обавезних вакцина у нашем календару имунизације је вакцина против хепатитиса Б која се даје одмах у породилишту (прва доза).

Теоретски гледано, болест која се преноси путем крви и сексуалног контакта, тешко да може бити пренета новорођеној беби, с обзиром на то да се мајке у трудноћи тестирају на вирусе.

Невакцинисана деца овом (и сваком другом) вакцином не могу похађати обданишта, што је потпуно неразумно.

Доњи рад указује на пад антитела до 15 године, када би деца теоретски могла да имају користи од ове вакцине.

🔴 они који су вакцинисани у доби од 6 месеци до 4 године имали су најнижи ниво антитела са 15 година

🔵Нивои антитела су се највише смањили код особа имунизованих у доби од 4 године или млађој.

http://annals.org/aim/article-abstract/718241/antibody-levels-protection-after-hepatitis-b-vaccination-results-15-year

Остаје питање, по ком се "научном основу" онда породиље које одлажу ову вакцину, третирају као криминалци уз прекршајну пријаву и пријаву центру за социјални рад.

#СлободаИзбораЗаСвеЉудеиСвеВакцине
#ДрЈованаСтојковић
Рад закључује да годишња вакцинација против грипа може потенцијално повећати осетљивост на нове вирусе.

У раду под насловом „Годишња вакцинација против вируса грипа омета развој специфичног за вирус CD8+Т ћелијског имунитета код деце,“ је напоменуто да „ово може учинити малу децу, која раније нису била заражена вирусом грипа, подложнијом инфекцији пандемијским вирусом грипа новог подтипа.“

Да ли су лекари који хушкају јавност да су "деца највећи преносиоци" и да "вакцинацијом сваког детета штитимо оне преко 65 година", узели у обзир да постоје радови који указују да имунитет деце може бити ослабљен за нове варијанте вируса грипа и да ли су о томе обавестили родитеље?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3209321/
Поштовани пратиоци,

Сутра, 12.11.2022. око 20 часова на овој фејсбук страници Dr Jovana Stojković , почеће серијал о историји, садашњости и будућности медицинске праксе која се законски, противно Уставу, и стручно, противно етици, намеће као обавезна за (за сада) одређене категорије становништва.

Овај правни, етички и медицински изузетак, правда се "вишим интересом" оличеним у концепту "колективног имунитета" који је изворно био математички и односио се на ток природних епидемија, а временом постао идеолошки бич за људе који се боре за очување основног права за одлучивање о свом телу.

Зашто се овај концепт олако прихвата и ретко проблематизује и у стручној и у лаичкој јавности, покушаћемо да аргументујемо ЈАВНО ДОСТУПНИМ ЗВАНИЧНИМ ПОДАЦИМА ИЗ ЛИТЕРАТУРЕ И ЗВАНИЧНИХ СТАТИСТИКА, али и ставовима лекара, правника и етичара широм света.

Динамика којом ће се серијал приказивати, зависиће од обавеза и могућности др Јоване Стојковић, којој ће овај пројекат бити круна седмогодишњег залагања за слободу избора која ће важити за свакога.

Будите уз нас.
Питајмо стручњаке!

Уџбеник из епидемиологије, уредника професора епидемиологије на Медицинском факултету у Београду, издање 2006, књига из које стручњаци уче стручњаке, каже нам на 153 страници, под насловом "Имунолошки аспекти вакцинације", следеће:

"Многе вакцине које се већ деценијама успешно користе, припремане су без већег или чак без икаквог познавања имунског система и начина на који на тај систем треба деловати да би се добио жељени имунски одговор. Након деведесетих година прошлог века, са врло брзом развојем имунологије, дошло је и до укључивања имунолога у развој вакцина".

Које је ваше нестручно мишљење на ову уџбеничку тврдњу струке?
Поштовани пратиоци.
Центар за образовање, подршку и саветовање Стојковић организује другу образовну радионицу по реду, под називом "Партнерски односи - које своје изгубљене делове тражимо у другом?"

Свестан партнерски однос не нуди самозадовољство нити ушушканост, напротив. Однос је котао у коме се кува душа. Сваки однос служи томе да се призове развој, па је успешан сваки однос који рађа љубав, исцељење и свесност.

Јер ако један партнер препозна своју Сенку он следећег пута неће поновити исте обрасце, што је довољно исцељујуће.

О конструктивним али и деструктивним партнерским односима чућете на следећој радионици која ће бити одржана у суботу, 26.11.2022. од 18 часова.

Предавачи су др Јована Стојковић, психијатар и психолошки саветник и Тамара Брадић, психолог и психотерапеут.

Информације и пријаве:
порука/вибер 060 011 86 99
и- мејл: centarstojkovic@gmail.com

Број места је ограничен.