Dr Jovana Stojković
571 subscribers
63 photos
1 video
54 links
Zvaničan kanal
Download Telegram
Channel created
Channel photo updated
Студија показује да вакцина против грипа не спречава ширење грипа

Многи радови су се бавили проучавањем домаћинстава и учесталости и преношења респираторних болести у њима. ЦДЦ је финансирао студију од 1.441 учесника, вакцинисаних и невакцинисаних, у 328 домаћинстава.

У закључку, аутори наводе: „Није било доказа да је вакцинација спречила преношење грипа у домаћинствима."

Такође, систематски преглед 50 студија спроведених за Кохран библиотеку наводи: „Вакцине против грипа имају скроман ефекат у редуковању симптома грипа и смањењу дана одсуства са посла.Нема доказа да утичу на компликације, попут упале плућа или преноса вируса."

Ипак, при убеђивању пацијената да се вакцинишу против грипа, користе се флоскуле о "бризи за друге", нарочито ако у домаћинству има старијих људи.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3693492/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20614424/
Док "струка" на телевизији каже да је примати вакцине са алуминијумом исто што и јести туњевину, струка показује у својим истраживањима да вакцине које садрже алуминијум могу довести до наслага алуминијума у ​​слезини и мозгу.

„Интрамускуларна ињекција вакцине која садржи алуминијум, била је повезана са појавом таложења алуминијума у ​​удаљеним органима, као што су слезина и мозак где су откривени годину дана након ињекције.

Наноматеријали се могу транспортовати ћелијама моноцитне лозе до крви и слезине и мозга. Ово се дешава у малом проценту у нормалним условима, упркос његовом снажном неуротоксичном потенцијалу.

Међутим, континуирано повећање дозе овог слабо биоразградивог ађуванса у популацији може постати несигурно, посебно у случају прекомерне имунизације или незреле/промењене крвно-мождане баријере."

Родитељи и пацијенти у Србији хронично су ускраћени са комплетне информације о вакцинама, што је противно Закону о правима пацијената и праву на обавештење које важи чак иако је на снази политика обавезне вакцинације.
https://bmcmedicine.biomedcentral.com/articles/10.1186/1741-7015-11-99